W dniu 19 lipca 2018 roku wczesnym rankiem 15 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyruszyło na doroczny obóz wakacyjny. W tym roku jest on zorganizowany w Kielcach.

Przed wyruszeniem w drogę ze stypendystami spotkał się Ksiądz Marek Korgul koordynator diecezjalny Fundacji, który pomodlił się wraz z młodzieżą o szczęśliwą podróż i udzielił błogosławieństwa. Jako opiekunka w czasie przejazdu jest pani Maria Szcześniak z Wydziału Katechetycznego w Świdnicy. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o d początku istnienia programu stypendialnego organizuje dla stypendystów obozy wakacyjne służące zawiązywaniu wspólnoty i jej formowaniu w duchu nauczania Jana Pawła II. Jest to także okazja do poznawania ciekawych miejsc w naszej Ojczyźnie.

Pobyt ok. 1300 osób w jednym mieście jest każdego roku wielkim wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Nieocenione jest wsparcie ze strony władz miejskich i diecezji, lokalnych instytucji, a także setek wolontariuszy, pełniących role kierowników ośrodków, wychowawców, duszpasterzy czy służby medycznej.

Stypendyści odwdzięczają się tym, co mają najlepszego: aktywnością, współdziałaniem w grupie, zdyscyplinowaniem, talentami i zapałem twórczym. Obozy Fundacji są dla miast świetną okazją do promowania się jako przestrzeń przyjazna młodym ludziom.

Naszym Stypendystom życzymy udanego pobytu na obozie w Kielcach...