Wrocław, 29.06.18

Szanowni Katecheci !

Jak co roku serdecznie Was zapraszamy do udziału w XLVIII Wrocławskich Dniach Duszpasterskich w dniach 28-29 sierpnia br. Tegoroczny temat sympozjum organizowanego  przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu brzmi „W mocy Bożego Ducha – powołani do wolności”.

Polecamy Waszej szczególnej uwadze nową formułę WDD, bardziej nastawioną na sprawy ważne dla praktyki duszpasterskiej i katechetycznej. Podczas dwudniowego sympozjum proponujemy jego uczestnikom nie tylko wykłady naświetlające temat roku duszpasterskiego, ale i warsztaty, dające konkretne narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą, po których będzie można uzyskać certyfikaty przydatne do awansu zawodowego. Zakres zajęć będzie obejmował: metodykę pracy z dziećmi i młodzieżą oraz propozycje różnych form animacji duszpasterstwa dzieci i młodzieży w parafii. Oprócz porannych Mszy św. odbędą się także popołudniowe nabożeństwa: drugiego dnia nabożeństwu towarzyszyć będzie indywidualne posłanie z błogosławieństwem biskupa na nowy rok pracy katechetycznej.

Aktualne informacje będą podane na stronie: www.dniduszpasterskie.pl oraz www.pwt.wroc.pl

Serdecznie zapraszam

Rektor  PWT we Wrocławiu