Dnia 27 lutego 2019 roku o godz. 11.00 w Świdnickiej Kurii Biskupiej w Świdnicy odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Święty Jacek - wzór ewangelizacji. Do Świdnicy przybyło 36 zwycięzców etapu szkolnego, który odbył się dnia 15 listopada 2018 roku. Wzięło w nim udział 319 uczniów z 24 szkół naszej diecezji.

Do uczestników Olimpiady, którzy przybyli ze swoimi katechetami, słowo pozdrowienia skierował ks. dr Marek Korgul – dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Następnie głos zabrał ks. biskup Ignacy Dec, który pogratulował uczniom osiągnięcia satysfakcjonujących wyników w etapie szkolnym. Nawiązał też do hasła tegorocznej Olimpiady. Życzył wszystkim sukcesów w Olimpiadzie i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Ksiądz Dyrektor przedstawił obecnym członków Komisji Olimpiady, a także podał zasady, według których miały przebiegać zmagania olimpijskie.

Nad prawidłowością przebiegu etapu diecezjalnego czuwała Komisja w składzie:

1. ks. Marek Korgul – przewodniczący
  2. ks. Damian Fleszer
  3. ks. Damian Mroczkowski
  4. s. Bernadetta Żygadło

Alina Barć

Małgorzata Krzak

Maria Szcześniak

Małgorzata Wawszczyk

Po zajęciu miejsc olimpijczycy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych, na co mieli 45 minut. Trzeba było odpowiedzieć na 33 pytania. Maksymalnie można było uzyskać 57 punktów.

O godz. 13.30 zostały ogłoszone wyniki. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Laureaci etapu diecezjalnego XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej:

1. 1. Maja MITURA - II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (katecheta przygotowujący: Bartosz PIETRZAK) - 52 punkty.
  1. 2. Dawid WÓJCIK - II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (katecheta przygotowujący: Bartosz PIETRZAK) - 45 punktów.
  1. 3. Jan BARANOWSKI - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy (katecheta przygotowujący: Piotr CHLASTAWA) - 44 punkty.

Wymienieni laureaci będą reprezentować Diecezję Świdnicką na etapie ogólnopolskim w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny (Diecezja Opolska) w dniach 28-30 marca 2019 roku.

Życzymy powodzenia i światła Ducha Świętego w olimpijskich zmaganiach!

W ETAPIE DIECEZJALNYM XXIX OTK WZIĘŁO UDZIAŁ 36 UCZNIÓW Z 17 SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.:

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących – I Liceum Ogólnokształcące - Bystrzyca Kłodzka
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Sylwestra Kaliskiego – Bystrzyca Kłodzka
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów
  4. Zespół Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej – Dzierżoniów
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcących – Kłodzko
  6. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza – Nowa Ruda
  7. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia – Świdnica
  8. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha – Świdnica
  9. III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie – Świdnica
  10. Zespól Szkół nr 1 – Świdnica
  11. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza – Świdnica
  12. Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego – Świdnica
  13. Zespół Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja – Wałbrzych
  14. Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika – Wałbrzych
  15. Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego – Wałbrzych
  16. Zespół Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej – Wałbrzych
  17. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica – Ząbkowice Śl.

TOWARZYSZYŁO IM 17 KATECHETÓW!

1. ks. Jan BAŁCHAN
  2. ks. Krzysztof MYSZOGLĄD
  3. ks. Jakub GÓRSKI
  4. ks. Paweł SCHANNE
  5. Piotr CHLASTAWA
  6. Magdalena KMIECIK
  7. Małgorzata KULIG
  8. Jolanta MĄCZYŃSKA
  9. Jacek OLSZEWSKI
  10. Bartosz PIETRZAK
  11. Andrzej PRASAŁ
  12. Joanna RUDY
  13. Monika STRZYGOCKA
  14. Anna WALENDZIK
  15. Beata WASIEK
  16. Tomasz WOJCIECHOWSKI
  17. Aneta WOLIŃSKA

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcjom w/w szkół za umożliwienie uczniom i katechetom wzięcia udziału w etapie diecezjalnym. Katechetom dziękujemy za zainteresowanie uczniów, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu się do Olimpiady.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w XXIX Olimpiadzie Teologii Katolickiej

i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych jej edycjach.

Świdnica, dnia 27 lutego 2019 r.

Wydział Katechetyczny

Świdnickiej Kurii Biskupiej

Relacja z przebiegu Olimpiady i Fotogaleria na stronie: