Nowy cykl wykładów – Drogami wiary i rozumu – WSD

Informujemy o wznowieniu cyklu wykładów popularno-naukowych pt.: „Drogami Wiary i Rozumu”.

Na nagłośnieniu cyklu bardzo zależy Wyższemu Seminarium Duchownemu w Świdnicy, gdyż jest on tym razem skierowany zarówno do katechetów, jak i do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Chodzi o zainteresowanie młodych ludzi sprawami wiary poprzez poruszanie trudnych czy kontrowersyjnych problemów związanych z najważniejszymi prawdami wiary.

Organizatorzy będą wdzięczni za osobisty kontakt z katechetami, by przybliżyć szczegóły programu. Ponadto chętnie odwiedzą młodzież w szkołach – po uzgodnieniu z katechetami i oczywiście dyrekcją – by osobiście zachęcić ich do udziału w spotkaniach. Wiadomo jednak, że istotną rolę mają do spełnienia katecheci: jeśli sami nie są przekonani do jakiegoś przedsięwzięcia, to trudno mówić, że zainteresują nim  młodych ludzi. Dlatego zwracam się z bardzo serdeczna prośbą o osobiste zaangażowanie się w przekazanie tej informacji, zaproszenie młodych, a w razie potrzeby przekonanie ich do udziału w tym programie.

Najbliższy wykład pt. „Czy można udowodnić istnienie Boga?” odbędzie się 23 października 2017 r., poprowadzi go ks. dr Grzegorz Szumera, filozof, rektor WSD Archidiecezji Częstochowskiej.