Świdnica, dnia 30 stycznia 2018 r.
L.dz. 65/2018

Zaproszenie na XIV Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę
16 marca 2018 r.

Drodzy Maturzyści,

pośród ważniejszych wydarzeń w życiu wielu młodych ludzi jest egzamin maturalny, którego zdanie umożliwia podjęcie studiów wyższych. Egzamin dojrzałości kończy obowiązkową naukę w szkole, co jest zamknięciem pewnego etapu w życiu młodego człowieka. Jednocześnie otwierają się przed Wami perspektywy związane z realizowaniem marzeń, czyli wyboru studiów i planowanie przyszłości. Jako Wasz Pasterz, zapewniam Was o mojej modlitwie w tym ważnym czasie i z całego serca zapraszam Was do wspólnego przeżycia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Nazywana duchową stolicą Polski jest ona szczególnym miejscem dla każdego Polaka. W ubiegłym roku przeżywaliśmy 300. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W tym świętym miejscu, wraz z Waszymi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami będziemy zawierzać Maryi Waszą przyszłość oraz prosić o pomyślne zdanie matury.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w piątek 16 marca. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 11.00, podczas której podziękujemy Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem dla Was potrzebne łaski na czas dalszych życiowych decyzji. W programie przewidziana jest także konferencja oraz wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej na słynnych Jasnogórskich Wałach.

Bardzo Was proszę o przybycie na pielgrzymkę i należyte przygotowanie się do tego spotkania z naszą Jasnogórską Matką przez pojednanie się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Na czas Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Pasterz

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

*******************

Drodzy Księża Proboszczowie,

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać wiernym podczas komunikatów duszpasterskich i zachęcić młodzież do udziału w pielgrzymce. Zaprosić wiernych do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów.

Drodzy Katecheci,

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać młodzieży podczas katechezy i zachęcić ją do udziału w pielgrzymce.

Oczekujemy przybycia młodzieży ze wszystkich szkół maturalnych. Proszę o zachęcenie młodzieży do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Przewodników proszę o zgłoszenie grupy w punkcie rejestracyjnym przy wejściu do auli O. Kordeckiego.

1. dr Marek Korgul
    Wikariusz Biskupi ds. Katechezy

Świdnica, 30.01.2018 r.

- - - o o o 0 o o o - - -

XIV PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW
DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
16 marca 2018 r.

godz. 11.00 - Kaplica Cudownego Obrazu

– Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Biskupa Ignacego Deca

* Akt oddania się Maturzystów Diecezji Świdnickiej opiece Matce Bożej Jasnogórskiej (młodzież)

* Akt zawierzenia Maturzystów Diecezji Świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej (ksiądz biskup)

* czas na posiłek

godz. 13.30 - Aula Ojca Kordeckiego

* recepcja grup (katecheci)

* konferencja dla maturzystów

1. godz. 14.30 - Wały Jasnogórskie

* Droga Krzyżowa

godz. 15.30 – Zakończenie pielgrzymki.